® כל הזכויות שמורות למעברים 

ביינדרים

BINDERS

ביינדר זה לא הכל!

לצערנו, חבר'ה רבים בוחרים לכרוך את החזה בצורה חזקה ומסוכנת מידי מהחשש שלא "יעברו" כבנים. יש דרכים נוספות המסייעות להסתיר את החזה, ויש טיפים נוספים שיסייעו לכם לעבור בצורה טובה יותר, מבלי להזיק ולסכן את הגוף שלכם. שימוש לא נכון בביינדר יכול לסכן גם את תוצאות הניתוח העליון אם אתה מתכנן אחד כזה. ניתן להסתיר את החזה בצורה טובה יותר אם תבחר בחולצות עם הדפס במקום חולצות חלקות; תלבש כמה שכבות בגדים, כאשר הראשונה צמודה, וכל אחת נוספת יותר רופפת; חולצות כפתורים; חולצה שנסגרת עם ריצ'רצ'; ועוד. אל תחנוק את עצמך!

גם לגברים שנולדו כזכרים אין חזה שטוח לחלוטין, דחיסה של החזה כלפי חוץ ולמעלה לבעלי חזה קטן, או דחיסה שלו החוצה ולמטה לבעלי חזה גדול (ראה איור) יכולים לתת מראה של שרירי חזה (בלי ללכת לחדר כושר!)

תנסה כל מיני אופציות מול המראה בבית ותבדוק מה עובד לך.

ביינדרים

תופעות וסיכונים בשימוש בביינדר

שימוש קבוע בביינדר לאורך זמן עלול להביא להשלכות פיזיות ואף לנזקים תמידיים ורציניים לגוף. תופעות המוזכרות בהמשך יכולות להשתנות מאדם לאדם ותלויות במבנה הגוף, בסוג ובמידה של הביינדר, בתדירות השימוש ובמשך תקופת השימוש.

לעיתים ניתן למצוא פתרונות שיקלו על המצב, ביינדר מסוג אחר, ביינדר יותר גדול, או לדאוג להאריך את משך הזמן שאתה "מאוורר" את הגוף בלי ביינדר.

 

 

זיעה, גירוד, פצעים ושיפשופים

למרות שהביינדר שקנית עשוי מחומר שמאפשר לגוף לנשום, ניתן ללבוש מתחתיה גופיה דקה מבד הסופח זיעה. ניתן לפזר טלק או אבקה דומה. אם ישנו שפשוף או בד הבולט כתוצאה מאי-התאמה של הביינדר למבנה הגוף שלך באיזור בתי השחי, נסה לגזור או לתקן את הביינדר. אל תפחד לחתוך קצת את הביינדר או לתפור אותו במעט, אתה לא הראשון שעושה את זה.

 

קשיי נשימה וכאבי גב

כאשר אנו לובשים את הביינדר, הריאות ובית החזה שלנו מוגבלים. הם צריכים זמן לנשום ולנוח על מנת למנוע נזקים ארוכי-טווח. כמו כן, הביינדר מפעיל לחץ על עמוד השדרה ומגביל את התנועה הרגילה של הגב ושל השרירים.

תן לגוף שלך מנוחה, אסור להשתמש בביינדר באופן רצוף מעל 8 שעות ללא מנוחה. קח זמן לנשום ולנוח על מנת למזער סכנה של נזקים ארוכי טווח. אין לישון עם ביינדר.

חשוב לבחור בביינדר במידה מתאימה, שימוש בביינדר קטן מידי יפעיל לחץ על איזורים אחרים ויכול להביל לנזקים בלתי הפיכים לגוף.

אין ללבוש ביינדר בזמן פעילות גופנית מאומצת. כאשר אתה לובש את הביינדר בזמן פעילות גופנית לא מגיע מספיק חמצן לריאות, מה שעלול להוביל להתעלפויות, סחרחורות וקשיי נשימה. ניתן במקום הביינדר, ללבוש חזיית ספורט ו/או גופייה צמודה בזמן האימון.

 

סיכונים נוספים ובלתי הפיכים

שימוש לא נכון בביינדר, בביינדר לא מתאים, או מעבר לתקופת הזמן המומלצת עלול להוביל לסיכונים הבאים:

  • בעיות וקשיי נשימה לצמיתות. 

  • הידלדלות של הרקמות בחזה, שינוי צורת החזה ומתיחה של העור המלווה בסימני מתיחה.

  • סדקים ושברים בצלעות.

  • עקמת, סדקים ופצעי לחץ באיזור הגב ועמוד השדרה, בעיות יציבה, בעיות כתפיים, ועוד... 

אל תשתמשו בביינדר מאולתר או זמני לאורך זמן. שימוש קבוע בביינדר, תחבושות אלסטיות (או כל חומר מאולתר אחר) יכול להביא לנזקים תמידיים ורציניים לגוף. גם ביינדר "מקצועי" הוא פתרון זמני, לא פתרון של שנים רבות. 

אל תקנו ביינדר קטן מידי. למרות מה שאולי שמעתם, חשוב לקנות ביינדר במידה הנכונה והמתאימה. שימוש בביינדר קטן מידי יפעיל לחץ על איזורים שהביינדר לא תוכנן להפעיל עליהם לחץ ולאורך זמן יביא לתוצאה דומה של הביינדרים המאולתרים ולנזקים בלתי הפיכים לגוף.

במידה ואתה חושב שברצונך להסתובב עם חזה שטוח באופן קבוע, זה בדיוק הזמן לפתוח תוכנית חיסכון לניתוח עתידי, לפנות לועדה לשינוי מין בתל השומר, להתעניין לגבי מה מציע ביטוח הבריאות שלך, ולהתחיל לברר לגבי מנתחים/ות, שיטות ניתוח, ועלויות.

ניתן לקנות ביינדרים התחלתיים במעברים – אנא צרו קשר

בנוסף, ניתן לקנות ביינדרים דרך האתרים הבאים: 

איך תדע מה המידה שלך?- מדריך מדידה לרכישת ביינדר