top of page

טאקינג (קיפול)

טאקינג (tucking) או 'קיפול', היא שיטה להסתיר את הפין, ולמנוע את הבליטה שלו מתחת לבגדים. כל המידע הרלוונטי.

שימו לב שבערך זה יצויינו מושגים ביולוגיים ויופיעו איורים הנוגעים לאיברי מין.


טאקינג (tucking) או 'קיפול' והצמדה, היא שיטה לקיפול הפין כך שלא תופיע בליטה בבגדים. טאקינג משמש נשים טרנסיות, מלכות דראג, רקדנים, פרפורמריות, א.נשים א-בינאריות.ים, ועוד. טאקינג משמש א.נשים על הקשת הטרנסית בעיקר על מנת להקל על דיספוריה מגדרית, אבל גם לצרכי ביטחון אישי או פרפורמנס.


אין אף חובה לבצע טאקינג, ורבות בוחרות שלא לבצע אותו. בנוסף, קיימות שיטות שונות לבצע טאקינג - בטוחות יותר ופחות, פשוטות וזמינות יותר ופחות, והמתאימות למטרות שונות. אין אחת שעדיפה באופן גורף, מדובר בבחירה אישית בהתאם לשיקוליך.יש לציין כי טאקינג איננו מומלץ מבחינה רפואית ועלול לפגוע בגוף, ובין השאר בפוריות ואולי גם בתוצאות הניתוח התחתון, כפי שיפורט במדריך. נא להפעיל שיקול דעת, וזהירות רבה בעת השימוש במדריך.


הנחיות ונקודות חשובות


יש לשים לב להנחיות הבאות:

 • חשוב! טאקינג קבוע, ובמיוחד בשיטות בהן האשכים נמצאים בחלל הבטן ולא בשק האשכים, עלול לפגוע בפוריות שלך, לעיתים בצורה בלתי הפיכה. הטמפרטורה בחלל הבטן אינה מותאמת עבור האשכים ויכולה לגרום לנזק. אם את.ה מתכוונ.ת לבצע טאקינג הכולל את האשכים לאורך זמן, כדאי לשקול הליך שימור פוריות טרם ביצוע הקיפול.

  בנוסף, טאקינג בשיטות חזקות יותר עלול לפגוע בכושר רקמת הפין לצורך ניתוח התחתון, אבל לא בהכרח, ולכן כדאי להימנע ממנו בסמוך לניתוח או להשתמש בשיטות טאקינג עדינות יותר.


 • אין להזיז את איברי המין בכוח, אם אינך מצליח.ה לסדר את הטאקינג בקלות, או במצב בו האיבר מתקשה, או שאת.ה חש.ה באי נוחות משמעותית בעת הקיפול או אחריו, יש לשחרר את הקיפול. 


 • יש לקחת הפסקות לעיתים מהקיפול על מנת לאפשר לאיזור לנוח. טאקינג שנעשה בצורה נכונה לא אמור להסב לך כאב, אלא לכל היותר חוסר נוחות קלה. אם כואב לך - כדאי לקחת הפסקה ולנסות שיטה אחרת. נסי.ה דרכים שונות של טאקינג, כדי לדעת איזו מהן הכי טובה עבורך.


 • אם הקיפול כואב, זה עלול להיות סימן שחלק מהעור כמו למשל שק האשכים נתפס ע''י התחתונים - מומלץ לתקן זאת כמה שיותר מהר אם זה קורה.


 • מומלץ לתרגל את הקיפול בבית, במרחב נוח, כך שאם תתעורר בעיה כלשהי תוכל.י להסיר אותו. כמו כן, בהתחלה עדיף לקפל למשך זמן קצר בכל פעם, על מנת להתרגל.


 • מניעה מהליכה לשירותים והתאפקות לאורך זמן אינה בריאה ועלולה להסב לבריאותך נזק, ולכן חשוב לשתות וללכת לשירותים, גם אם זה לא פשוט עם הקיפול.

 

שיטות נפוצות לקיפול


​השיטה הפשוטה

החזיק.י את האשכים בעדינות מקדימה ודחפ.י אותם אחורה, בין הרגליים. משכ.י בזהירות את שק האשכים עם האשכים בין הרגליים, לכיוון הישבן. אם אפשר, דחפ.י אותם בין שני חלקי הישבן או מתחתם על מנת להסתירם. לאחר מכן, משכ.י ודחפ.י את הפין בצורה דומה אל בין הרגליים. תוכלי 'לבטח' את האזור בעזרת תחתון צמוד (או במידה קטנה יותר) או סרט הדבקה רפואי. ניתן גם להיעזר בגאף - שעליו נסביר בהמשך.

​ הסתרת האשכים בחלל הבטן

רוב הזמן האשכים נמצאים בשק האשכים. מעל כל אשך קיים שקע ברצפת האגן, שנקרא Inguinal Canal (תעלה מפשעתית). 


דחפ.י את האשכים כלפי מעלה, לתוך ה-Inguinal Canal, על מנת לטשטש אותם לחלוטין. 

ניתן לעשות זאת בעמידה, אך אם זה לא נוח (ובפרט בהתחלה) נסי.ה לעשות זאת גם בשכיבה על הגב. כאשר את.ה שוכב.ת על גבך, ובעזרת 2 או 3 אאצבע לכל אשך, דחפ.י בעדינות את האשכים כלפי מעלה ולתוך שני השקעים. עשי.ה זאת באיטיות ובעדינות, אל תדחפ.י חזק מדי. הפסיק.י אם את.ה חווה כאב.


אמבטיה או מקלחת קרה עשויה להקל על התהליך. פעמים רבות האשכים עולים באופן טבעי לעבר תעלות ה-Inguinal Canal כאשר הם נחשפים לטמפרטורות קור. לאחר מכן, כדי לשמור על האשכים בחלל האגן, יש למשוך עם היד השניה את שק האשכים אחורה, ועם היד הראשונה לקפל את הפין מעבר לשק האשכים.על מנת להחזיק את הקיפול במקומו, ניתן להשתמש בתחתון או בסרט דבק רפואי.

עזרים לקיפול


גאף (Gaff) ותחתוני קיפול

גאף הוא מעין תחתון צמוד המשמש להסתרת הפין. יש סוגים רבים ושונים של גאף. ניתן לרכוש גאף בחנויות שונות באינטרנט, המייצרות אותו במיוחד למטרה זאת, או להכין אותו באופן ביתי בדרכים שונות. לובשות את הגאף כמו שלובשות תחתונים - אך בשונה מתחתונים הוא עשוי לרוב מחומר אלסטי חזק כדי להחזיק את הקיפול במקום.


​בעוד שגאפים הם אפשרות יעילה עבור רבות, אחרות מוצאות אותם לא נוחים עבור לבוש יומיומי. 

בנוסף, קיימים תחתונים המיועדים להסתרת הפין עבור רקדניםות הלובשים בגדים צמודים, ניתן להשיג כאלו, בגזרת 'סליפ' בחנויות לאביזרים ותלבושות לריקוד.


ניתן גם להשתמש במוצרים שאינם יעודיים למטרה זאת - כמו תחתונים צמודים וקטנים יותר ממידתך במידה אחת או שתיים - לרוב תחתונים מבד אלסטי, או תחתוני ביקיני / ספנדקס יתאימו למטרה זו יותר מתחתוני כותנה. ניתן להשתמש במחטב, מכנס צמוד שלובשות ללא תחתונים ומטרתו 'לעצב' את הגזרה מתחת לבגדים. בנוסף, אפשר לשים שני זוגות תחתונים אחד על השני, או גרביון צמוד על התחתון. נסי.ה סוגים שונים של הלבשה תחתונה עד שתמצא.י את האידיאלי עבורך - בין השאר גם כשאת צריכה ללכת לשירותים. שימ.י לב - בכל מקרה, הקיפול לא אמור לכאוב או לעצור את הדם.


ניתן לקנות גאף ותחתוני קיפול במשלוח מחו"ל (זוהי רשימה חלקית):יש לשים לב שחלק מן האתרים כוללים תוכן מיני.

טייפ קיפול

טייפ לקיפול משמש להדבקה של הקיפול למקומו. ניתן להשתמש בטייפ ייעודי או בטייפ רפואי.

כדי להשתמש בטייפ, כדאי להדביק אותו מתחילת המפשעה, מעבר לאיבר המין ועד לגב התחתון. כדאי להשתמש בדבק רחב, ולהצטייד בו כשיוצאת מהבית למקרה ותצטרכי להחליף.

יש לשים לב לנקודות הבאות:

 • ככלל - רצוי להימנע משימוש בטייפ - הוא אינו מומלץ מבחינה רפואית, וגם מסרבל יותר בעת שימוש בשירותים. כדאי לנסות קודם כל לבצע קיפול ללא טייפ ולהשתמש בו רק אם שאר השיטות לא עבדו.


 • לא כל דבק מיועד למגע עם הגוף! השתמש.י בדבק היפואלרגני, המיוצר על מנת שניתן יהיה להשתמש בו על העור - ניתן להשיג כזה בבתי מרקחת. יכול להיות שתצטרכ.י לנסות מספר סוגי דבק.


 • לפני השימוש בדבק, רצוי לעטוף את הפין בתחבושת או חתיכת בד, על מנת למנוע מגע ישיר של הדבק.


 • מומלץ להסיר שיער מהאזור בו נוגע הדבק, כדי למנוע כאב בעת הסרת הטייפ.


 • הסיר.י את הדבק לאט ובעדינות, ניתן להרטיב אותו במים חמים על מנת להקל על הסרתו.​ניתן לקנות טייפ בחנויות הבאות:תאריך עדכון אחרון: דצמבר 2023

המידע הופק ועודכן במסגרת פרויקט טרנס ויקי המשותף לעמותות מעברים לקשת הטרנסית ופרויקט גילה להעצמה טרנסית, וכחלק מהתוכנית הלאומית לקידום הקהילה הטרנסית - מיזם משותף של המשרד לשיוויון חברתי ועמותת מעברים לקשת הטרנסית.

bottom of page