מסנג'ר מעודכן
top of page

PRESENTATIONS

הרצאות

הרצאות

מעברים מעבירה הרצאות בנושא הקהילה הטרנסית למגוון קהלי יעד, ביניהם: אנשי/נשות חינוך, מעסיקים/ות, רופאים/ות, אנשי/נשות טיפול ועוד. ההרצאות עוסקות בהיכרות עם הקהילה הטרנסית על תהליכי השינוי המגדרי והקשיים הכרוכים בכך, יחד עם למידה על התמודדות הסביבה, התייחסות נכונה ומענים.

תרצו לשמוע עוד? 

תודה! ניצור  קשר בהקדם :)

מתכני ההרצאה:

 

 • הזהות הטרנסית - היכרות עם הקהילה הטרנסית ועם מושגים קשורים נוספים: מין ביולוגי, זהות מגדרית, הופעה חיצונית.

 • שינוי מגדרי - היכרות עם תהליכי שינוי מגדרי, הצעדים שהם עשוי לכלול וכיצד צעדים אלו עשויים להתבטא.

 • קשיים - היכרות עם התמודדויות שאנשים טרנסים חווה כדוגמת: התמודדויות חברתיות, אפליה ומצוקה כלכלית, אלימות ומצוקה נפשית.

 • סביבה בטוחה - למידה על יצירת סביבה בטוחה לקהילה הטרנסית, הן במישור האישי והן במישור המערכתי.

 • התייחסות מכבדת - למידה על התייחסות מכבד לאנשים טרנסים, בין היתר בנושאים של לשון פנייה, רגישויות גופניות ושמירה על פרטיות.

כתבו עלינו

 • סטודנטיות למדעי ההתנהגות, המכללה האקדמית לחברה ואמנויות, דצמבר 2017
   

"...ההצגה שלך את הנושא הטרנסג'נדרי הייתה מרשימה ביותר. השילוב של ידע מעודכן, של המשגה ברמה גבוהה מאד יחד עם שיתוף אישי אמיץ נתנו לסטודנטים חוויה לימודית יוצאת מהכלל. את הבאת לנו תמונה מאד מקיפה ובהירה, ואין ספק שהשפיעה רבות על הסטודנטים."

 • כנס "מעבר למגדר", האגודה לטיפול משפחתי, יוני 2017

 

"...אבל יותר חשוב לדבר על מה שכן היה עבורי מפעים ומעורר מחשבה והשראה: אלישע ופלג. שני בני אדם שיצגו את קבוצת ההתיחסות ואת העמותה אודותיה רצו לדבר ובשמם של רבים אחרים, הם היו כל כך ברורים, גאים, תקשורתיים ומדויקים.

חשבתי לעצמי שהרבה יותר היה מתאים לי להיות שייכת אליהם מאשר לקהלים רבים ואחרים אליהם אני כביכול שייכת. הרגשתי שיש מה ללמוד מהם כי הם קודם כל בני אדם נאורים וידעו להבליט את העיקר מן הטפל.

כתבתי מעט מאד ביום העיון הזה אבל את מה שהם העלו והסבירו למטפלים שחשוב, רשמתי מילה במילה. זה שעור חשוב לכל מטפל פסיכותרפיוטי מכל סוג שהוא, גם אם הוא אנליטיקאי."

 

 • היחידה לקידום נוער, מחלקת "אכפת" של עיריית תל אביב, פברואר 2017

 

"ברצוני להודות על הרצאה מרתקת, קולעת, עניינית, מותאמת ומעניינת במיוחד!

המדריכים הביעו עניין רב והרגישו כי הם נרתמים רבות.

אין ספק כי קיימת חשיבות רבה להצגת הנושא והכלים המעשיים, ואין ספק כי מדריכי קידום נוער מתחבטים לא פעם בסוגיות רלוונטיות מול בני הנוער בהם מטפלים.

תודה על נכונותך, פלג, לחשוף ולספר את סיפורך האישי ולשתף מניסיונך, עשית זאת באופן פתוח, כן, נעים וישיר.

קבוצת המדריכים שנכחה בהרצאה מנתה כ-40 משתתפים, קבוצה הטרוגנית מאוד, שישבה בחדר קטן וצפוף, תנאים לא פשוטים להנחיית מפגש.. והצלחת לרתק את כולם ולשמור על קשב מצידם, שאינו תמיד אופייני…

פנו אליי מדריכים רבים בתום המפגש והעבירו ביוזמתם משוב חיובי ביותר."

 

 • תכנית "צוערים לשירות המדינה", דצמבר 2016

"ברצוננו להודות לך בשם הצוערים והצוערות על נכונותך להקדיש מזמנך ולחלוק עימנו מניסיונך במסגרת לימודינו ביחידת מגדר. במהלך יחידת הלימוד ביקשנו לבחון את תפיסתנו המגדרית האישית תוך התבוננות להיבטים חברתיים-תרבותיים ומדינתיים הקשורים לסוגיות מגדריות, והשיחה עמך סייעה לנו רבות בהגשמת מטרה זו.

בכנות ובחן רב הצלחת לעורר בקבוצה מחשבה על הדפוסים האוטומטיים שכולנו שבויים בהם בכל הנוגע לקשר שבין מין, מגדר ונטייה מינית. בזכות השיח הפתוח בהנחייתך למדנו המון על הצרכים של הקהילה הטרנסית בישראל ועל הסיכונים אליהם היא חשופה. כעובדי מדינה העתידים להשתלב במשרדים השונים, חשוב היה לנו לשמוע על מידת ההתאמה של השירותים הממשלתיים השונים עבור ציבור זה והסקירה הרחבה שהצגת בפנינו אודות התנהלות גופי הממשל השונים, הייתה בעלת ערך רב עבורנו. יצאנו מלאי הערכה למעורבות שלך ושל שותפיך

לדרך בתהליכי שינוי חברתיים הפועלים במקביל – מלמטה למעלה ומלמעלה למטה.

כמי שנמצאים בתכנית שמטרתה היא להכשיר עתודה ניהולית נושאת שינוי בשירות המדינה, המפגש עמך העניק לנו רוח גבית חשובה לתחילת הדרך ושאבנו ממנו עוצמה וחיוניות שבוודאי יסייעו לנו בהמשכה. אנו מודים לך על המפגש המעשיר ומרחיב האופקים, ומקווים כי נזכה לשיתוף פעולה פורה גם בעתיד."

bottom of page