מסנג'ר מעודכן
top of page

זכויות למקבלי קצבת ביטוח לאומי

זכויות למקבלי קצבת נכות

בשעה טובה קיבלת קצבת נכות!

עכשיו אחרי שסיימת את התהליך הזה, זה הזמן לקבל עוד מידע על זכויות שיתכן ומגיעות לך מתוקף קבלת הקצבה.

 

צוות מערך עו"ס טרנס ריכז בעמוד הנוכחי את הזכויות שיתכן ויהיו רלוונטיות לך. בעמוד ניתן למצוא את פירוט הזכויות, מה התנאים לזכאות ואילו פעולות יש לנקוט כדי לקבל אותה. המידע בעמוד נאסף ממגוון מקורות מידע אמינים ומהימנים והוא נועד לשרת את כל חברות וחברי הקהילה שמקבלים קצבת נכות.

 

ביטוח לאומי הוא מנגנון ממשלתי שמטרתו לספק רשת ביטחון כלכלית לאזרחים הזכאים לכך. ביטוח לאומי מכיר בכך שעל אף שזהות על הקשת הטרנסית אינה הפרעה נפשית היא עלולה להיות כרוכה בקשיים משמעותיים בתפקוד ובתחומים כגון מציאת עבודה וכושר השתכרות, דיור, השתלבות בחברה, תמיכה חברתית, בריאות הגוף והנפש ועוד.

אז מה הולך לקרות עכשיו אחרי שקיבלת קצבה?

בתור התחלה, לאחר שאושרה לך הקצבה, אמור להגיע אלייך באזור האישי באתר של ביטוח לאומי או בדואר סיכום פרוטוקול של הוועדה (במידה ועברת כזו) ו/או לחילופין, מכתב אישור סופי עם פירוט גובה הקצבה, האם קיבלת החזרים רטרואקטיביים ועוד.

 

חשוב לציין כי זכאות להטבה כזו או אחרת, תלויה בגובה אחוזי הנכות ודרגת אי כושר השתכרות שנקבעו לך על ידי ביטוח לאומי. את המידע אודות אחוזי הנכות וכושר השתכרות אפשר למצוא באזור האישי שלך בביטוח לאומי וכן בסיכום פרוטוקול הועדה/מכתב האישור על הקצבה.

 

לשאלות בנושא זכאות או עזרה במיצוי זכויות, פנו אל מערך עו"ס טרנס!

עכשיו פה אפשר לעשות או content collection וטבלה שתעביר לדפים סטטים, או light box שייפתח כשלוחצות על כל נושא רלוונטי 

bottom of page