מסנג'ר מעודכן
top of page

EVENTS

אירועים

December Calendar (5).png

לחצו על שם האירוע לעוד פרטים!

היום הבינלאומי

לנראות טרנסג'דרית

יום הנראות של הקהילה הטרנסית מצוין בכל שנה ב-31 במרץ ברחבי העולם, ומטרתו לחגוג נראות טרנסית בתקשורת, ברשתות החברתיות, ובכלל.


היום הוכרז על ידי רייצ'ל קרנדל, אקטיביסטית טרנסית מארצות הברית, בתור יום חג לקהילה הטרנסית וכההפך המשלים של יום הזיכרון הטרנסי המצוין בחודש נובמבר. במקומות שונים בעולם מתקיימים אירועים שונים, ממסיבות, דרך מפגשים חברתיים, ועד עצרות.

ביום הנראות של 2016, ארגנו במעברים יום היכרות וחשיפה לתקשורת, במסגרתו קיימנו אירוע נטוורקינג לאנשי תקשורת, כמו גם סדנאות לחברות הקהילה בהן למדנו ביחד איך להתראיין נכון, ואיך לספר את הסיפור שלנו לכתבות שמעוניינות לסקר אותו.

יום הזכרון

הטרנסג'נדרי הבינלאומי

יום הזיכרון הטרנסי גם הוא אירוע בינלאומי, המצוין בכל שנה ב-20 בנובמבר. ביום זה אנו מציינות וזוכרים את חברי הקהילה שנפלו קורבן לטרנספוביה
מכל סוג – בין אם שמו קץ לחייהם, או היו מטרה של פשעי שנאה. 
היום מצוין בעולם משנת 1999, אז נקבע על ידי גוונדולין אן סמית' בעקבות הרצח של ריטה הסטר ולזכרה.

ברחבי הארץ מתקיימים אירועים שונים סביב יום זה, בהם חברות הקהילה נפגשות ביחד, מעלות זכרונות, ומזכירים אחד לשניה שאנחנו לא לבד. ביום הזיכרון של 2015, אירועי הזיכרון קיבלו נפח ממשי ביותר בעקבות התאבדויותיהן של מאי פלג, וויקטוריה קאגן.
אנחנו ב
מעברים, בשיתוף עם פרויקט גילה, מקיימים בכל שנה טקס זיכרון במרכז הגאה בגן מאיר.

אירועי

חודש הגאווה

אירועי הגאווה מצוינים בכל העולם בחודשי הקיץ. מצעד הגאווה הראשון התקיים ב-28 ביוני 1970, ונקבע ליום בו התחילו מהומות סטונוול שנה לפני כן. בארץ נהוגות חגיגות לכל אורך הקיץ, אך בעיקר סביב חודש יוני, כשמצעד הגאווה התל אביבי נקבע ליום שישי הראשון בו. בשנת 2016 נקבעו מצעדים בערים רבות ברחבי הארץ, ביניהן ירושלים, חיפה, אשדוד וחדרה.


במצעדים צועדות קבוצות שונות מהקהילה עם סמלים מגוונים, כאשר חלק מהמצעדים מקבלים נפח יותר מחאתי, וחלקם יותר חגיגתי, גם אם תמיד מדובר באיזושהי תערובת של השניים.


בנוסף, מתקיימים גם אירועים בקמפוסים של מכללות ואוניברסיטאות, פסטיבלי קולנוע גאה, ועוד. באירועים אלה מעברים מקדמת נראות טרנסית, צועדת בגוש הירוק ומובילה הסברה טרנסית.

יום זכויות הקהילה

הגאה בכנסת

ב-23 בפברואר 2016 צוין לראשונה יום זכויות הקהילה הגאה בכנסת. במסגרת יום זה הוקדשו כל הדיונים בועדות הכנסת ובשדולה הגאה לקהילה הגאה, צרכיה ודרישותיה.

 

נציגות הארגון כמובן נכחו בכל הדיונים שנגעו לקהילה, בין היתר דיונים בנושאים של הכשרת צוותי חינוך, פעילות צה"ל לשילוב הקהילה הגאה, וכמובן שגם הדיון בנושא התנהלות רשויות המדינה בטיפול בקהילה הטרנסג'נדרית.

 

חלק מדיונים אלו הביאו ליצירת קשרים משמעותיים עם חברי כנסת וגורמים במשרדי ממשלה, ונולדו מהם שיתופי פעולה חשובים בעזרתם אנו פועלים כדי ליצור שינוי בר קיימא לקהילה הטרנסית.

השארו

מעודכנים

bottom of page